kanada hakkında bilgi

KANADA HAKKINDA 10 İLGİNÇ BİLGİ

Kanada hakkında bilgi bulmak için büyük bir olasılıkla internette aramadığınız yer kalmamıştır. Zaten şu an da bu sayfada bulunmanızın temel sebeplerden biri de Kanada hakkında daha fazla bilgi bulmayı hedefliyor olmanız olsa gerek. Kanada’da yaşamak ile ilgili daha detaylı bilgileri bulabileceğiniz diğer yazılardan ziyade bu sefer Kanada’da hakkında belki de ilk defa duyacağınız enteresan bilgileri sizler için toparladım. Aşağıda Kanada hakkında 10 ilginç bilgiyi bulabilirsiniz:

 • Kanada dünya üzerinde en çok yer kaplayan ikinci ülke olarak tarihte yerini almaktadır. Birinci ülkeyi merak ettiğinizi duyar gibiyim… Cevap tabi ki de Rusya.

kanada hakkında bilgi

 • Kanada, dünyanın geri kalanının toplamından daha fazla göle sahiptir. Doğal güzellikler ile sürekli karşılaşmak sizleri şaşırtmıyor olsa gerek. Özellikle Ontario bölgesi 250 binden fazla göl içermektedir.

kanada doğal güzellikleri

 • Kutup ayısı nüfusunun fazlalığını göz önüne alacak olursak enteresan önlemler sizleri şaşırtabilir. Özellikle Yukon eyaletinde insan toplam insan nüfusu ayıların nüfusundan çok daha azdır. Örneğin Kanada’nın bazı bölgelerinde, yayaların olası kutup ayısı saldırılarından kaçabilmeleri için sürücüler arabalarını kilitlemezler.

 • Kanada’nın yüz ölçümünün büyüklüğü ile Pasifik ve Atlantik okyanuslarına bağını düşünecek olursak en uzun kıyı şeridine sahip olduğunu söylemek hiçte zor değil.

kanada okyanus sınırı

 • Şehir planlamalarının baklava dilimi şeklinde yapılmasının getirdiği avantajların yanı sıra 1896 km uzunluğuyla bilinen Yonge Street dünyanın en uzun caddesi olarak tarihe adını yazdırmıştır.

kanada hakkında bilgiler

 • Kutup ayılarının fazlalığı sizi yanıltmasın. Kuzey Amerika kunduzu Kanada’nın milli hayvanı olarak bilinmektedir.

kanada hakkında ilginç bilgiler

 • Quebec eyaletinde yer alan Hotel de Glace, 400 ton buz ve 12 bin ton kar kullanılarak her sene tekrardan inşa edilmektedir.

 • Ülkenin ismi Fransız kaşif Jaques Cartier’in yerlileri yanlış anlamasıyla bulunmuştur. Yerlilerle buluşan Cartier, yerel dilde köy anlamına gelen ‘’Kanata’’ olarak söylenmesini yanlış anlayarak Canada olarak literatürde yerini almasına sebep olmuştur.
 • Doğaya verilen önem ile toprakların büyüklüğü göz önüne alındığında dünyada ki ormanların %10 una sahip olduğuna şaşırmamalıyız.kanada hakkında bilgi

 

 • Kanada’da kayıtlara geçen en düşük hava sıcaklığı -63°C olarak belirlenmiştir. Yanlış okumadınız bu sıcaklık neredeyse Mars’ta ki sıcaklığa eşit.

kanada hava durumu

Dünya’nın en güvenilir ve yaşam standardı en yüksek ülkeler arasında yer alan Kanada ile ilgili bilgiler saymakla bitmez. Fakat Kanada Vancouver’da yaşam ile ilgili olarak daha detayları bilgileri diğer yazılarımızdan da bulabilirsiniz.

8 thoughts on “KANADA HAKKINDA 10 İLGİNÇ BİLGİ

 1. Tekrar dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Bu konu hakkında biraz bakındıktan sonra Fransa da bulunan amcamın yanına gitmek istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Örneğin oraya gidebilme ihtimalim artarmı. Fransızca bilmiyorum fakat ingilizce biliyorum. Vize işlemi için bu akraba olması nasıl etki eder cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar.

  1. Fransa’da bulunan amcanızın yanına gitmek istediğinizi belirtmeniz gayet iyi hoş fakat sayfamız genelde Kanada hakkında bilgiler içermektedir. Dolayısıyla Fransa’ya nasıl vize alacağınız ile ilgili olarak bir bilgi beklemeniz vejeteryan bir restoranda et siparişi vermek gibi bir şey oldu. Fransa vizesi için bildiğim tek şey Schengen Vizesine ihtiyacınız olduğudur. Konu ile ilgili olarak başarılar dilerim 🙂

 2. Merhabalar ben de Kanada yı merak ediyorum ve dil öğrenmek için bir süreliğine yaşamak istiyorum.hemşire olarak çalışıyorum Kanada ya iş nedeniyle gidebilir miyim.nasıl bir yol izleyebiliriz.ayrıca 2 çocuğum var🤭3ve 5 yaşlarında

  1. Kanada’da hemşirelik mesleğinizi devam ettirebilmeniz biraz zor olacaktır. Genel itibariyle sağlık sektöründe görev yapmak için gelecek olanların burada ayrı bir eğitim almaları gerekiyor. Çocuklarınız ile birlikte buraya gelerek hayatınızı burada devam ettirmeniz günümüz koşullarında oldukça zor. Özellikle artan kur dalgalanmaları, aile olarak eğitim almak isteyenlerin artması direkt olarak vize başvurularını olumsuz olarak etkilemektedir.

 3. Merhabalar işim gereği Kanada en çok merak ettiğim ülkelerden biri. Coğrafya öğretmeniyim ve bu ülkeye gitmeyi çok istiyorum… Evliyim ve bir çocuğum var. Ailemle birlikte gitmek istiyorum ama bir kaç yerde ailenle başvuru yapma denildi geri dönmeyeceğinizi düşünüp vize vermeyebilirler diye yorum yaptılar. doğruluk payı nedir? tek gitmemi siz de öneriyorsanız öncelikle nasıl bir yol izlemeliyim?

  1. Merhabalar Uğur Bey, turistik olarak gelmek isterseniz ailenizle başvuru yapabilirsiniz. Fakat burada eğitim almak için ailenizi de getirmek isterseniz vize başvurunuzda nedenleriyle çok iyi bir şekilde açıklamanız gerekebilir. Yani vize başvurunuzu inceleyecek kişileri göçmek için değilde gerçekten eğitime ihtiyacınız olduğuna ikna etmelisiniz. Tabi bu da durumunuzu biraz daha zorlaştırabilir. Bunlar tamamen kendi görüşlerimdir. Resmi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

 4. Kardeşim için dil kursu düşünüyoruz Kanada da yaşam koşulları nedir kurs ücretleri süresi nedir ingilizcesi az kendini geliştirmek istiyo vize işlemleri filan hiç bilgimiz YÖK önerileriniz nelerdir

  1. Kanada ile ilgili size önerim sitemizde bulunan diğer yazılarımızı teker teker incelemeniz olacaktır. Çünkü sorularınızın cevapları diğer sayfalarımızda mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.