Cruise Turları’nda Nelere Dikkat Etmeli

Son yıllarda giderek popülerlik kazanan Yunan Adalarına Cruise Turları; zaman içerisinde turistlerin ilk tercihlerinden biri olmayı başarmıştır. Yunan Adaları’nın göz alıcı doğal güzellikleri, herşey dahil konseptleri, vizesiz oluşları ve masmavi sularda yapılan kusursuz seyahatler gibi pek çok sebebi bir araya getirdiğimizde böyle bir sonucun ortaya çıkması hiçte sürpriz olmamaktadır. Çeşitli zaman opsiyonlarının yanı sıra her bütçeye uygun fiyatlarıyla alışılmışın dışında tatil geçirmek isteyenler için harika fırsatlar oluşturmaktadır. Zamanınız dahilinde isterseniz 3 günlük turları, isterseniz 7 günlük turları bile tercih edebilirsiniz.

İzmir çıkışlı ve Kuşadası çıkışlı olarak gerçekleşen turlarda hayallerinizin çok ötesinde bir tatile hazır olmanızı tavsiye ederim. Ege’nin uçsuz bucaksız maviliğinde Celestyal Cruise ile harika bir seyahat deneyimi yaşamaya hazır olun! Üstelik bu Cruise Turları’na sadece 30€ vizesiz katılma bedeli ödedikten sonra vizesiz olarak da katılabilirsiniz. Sizlere bu yazıda Cruise Turları’nda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğim. İlerleyen zamanlarda ise gidilecek her bir ada için gezilip görülmesi gereken yerleri detaylı bir şekilde anlatacağım.

Cruise Turları
Cruise Turları

Gezenthi Seyahat Blogu’nu açmamızın temel amaçlarından olan bir geziye çıkarken o gezi hakkında bilgi edinmek olmuştur. Eğer Cruise Turu’na çıkmayı düşünüyorsanız, nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazan 10 altın kuralı mutlaka okumanız gerekmektedir.

Cruise Turları’nda Nelere Dikkat Etmeli?

 1. Kesinlikle rotayı ve kalacağınız destinasyonları incelemeden seçim yapmayın. Hatta kalacağınız yerler de konaklayacağınız süreleri dikkate almanızı tavsiye ederim. Çünkü çok hoşunuza gitmeyen bir ada da saatlerce kalıp vakit kaybetmek istemezsiniz. Ucuz diye ismi bilindik firmalarla bile hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
 2. Erken rezervasyon fırsatlarını sakın kaçırmayın. Çünkü çok uygun fiyatlara Cruise Turları’na çıkma şansına sahip oluyorsunuz. Özellikle de ölü sezonlarda fiyatlar gerçekten çok ucuz olabiliyorlar.
 3. Gemi dökümanlarınızı son dakikaya bırakmadan doldurmanız gemiye yerleşmenizi hızlandıracağından emin olabilirsiniz. Gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.
 4. Gemiye ne kadar önceden giriş yaparsanız sizin için o kadar avantajlı olur. Sonuç olarak yüzen bir adayı ne kadar erken keşfederseniz tatilinizi o kadar keyifli hale getirebilirsiniz.
 5. Gemilerin dalgalar dolayısıyla sarsıntısından endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü gemilerdeki özel sistemlerle sarsıntılar en alt düzeye indirgenmiştir. Fakat yine tercihiniz geminin ön ve arkasındansa, orta kabinleri tercih etmeniz sizi daha rahat ettirecektir.
 6. Seyahat tercihlerine göre kamara seçmeniz sizin için faydalı olacaktır. Eğer ben yatmadan yatmaya kamarada olurum ki “her şey dahil” konsepti sonuna kadar kullanırım derseniz iç kabinleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Fakat benim kapalı alan korkum var veya hangi limanda durduğumuzu balkon keyfi yaparak göreyim derseniz kesenin ağzını birazcık açmanız gerekebilir.
 7. Harcamalarınıza kesinlikle dikkat edin. Gemide giriş işlemleri sırasında kimlik, kredi kartı ve oda anahtarı rolün bir kart verilir. Kart ile ne kadar harcama yaptığınızı bilmezseniz tur bitiminde acı bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. J (Siz siz olun bu kartı sakın kaybetmeyin.)
 8. Kara turlarınızı gözden geçirmenizde fayda vardır. Özellikle bir gece önceden o günün turları katalog şeklinde odalara bırakılır ve bir sonra ki günün planının kolaylıkla yapılması sağlanır. Eğer gideceğiniz bölgeleri daha öncesinden araştırdıysanız kendi imkanlarınızla bile rahatlıkla gezebilirsiniz.
 9. Yanınıza mutlaka resmi bir kıyafet alın. Çünkü gündüzleri ne kadar short ve t-shirt ile dolaşıyorsanız gece yapılan eğlencelere ve aktivitelere resmi bir kıyafetle katılmanız gerekebilir.
 10. Seyahat sigortaları ve iptal güvence paketlerinden mutlaka yararlanın. Olası bir durumda iptal etmek zorunda kalırsanız paranızın yanmasına engel olmuş olursunuz.
 11. En önemlisi deneyimli bir acenteyle bu işe girmeniz sizi bir adım önde tutacaktır. Sizleri her konuda bilgilendirmesi konusunda aklınıza takılan ne varsa sormanız, sizlerin Cruise Turu’larınızı daha keyifli hale getirecektir.

1 thought on “Cruise Turları’nda Nelere Dikkat Etmeli

 1. Bu yazı Yunanistan Turları ile ilgili bilmediğim şeyleri öğrenmeme yardımcı oldu çok teşekkürler. en yakın zamanda bana yunanistan yolu gözüktü 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.